Jestem studentką psychologii Uniwersytetu Zielnogórskiego. W przyszłości mam marzenie, aby otworzyć własny gabinet. Chciałabym również prowadzić konsultacje psychologiczna za pośrednictwem Internet. Jest to nowoczesne i bardzo dogodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych., którzy mają utrudniony dostęp, aby przyjechać do gabinetu stacjonarnego bądź też borykają sie z problemami zdrowotnymi uniemożliwiającymi im poruszanie się. Wiem już dziś, że istnieje duża grupa ludzi, którym przez Internet rozmawia sie łatwiej niz na zywo.  

 

Przez Internet łatwiej

Forma konsultacji on-line jest dla wielu osób lepszym rozwiązaniem niż wizyta w gabinecie w stacjonarnym, bowiem obawa przed osobistym spotkaniem oraz problemy z otwartym mówieniem o wstydliwych czy intymnych przeżyciach zniechęcają do bezpośredniego spotkania. Łatwiej jest bowiem rozmawiać i  otworzyć się siedząc we własnym fotelu niż w gabinecie u psychologa. Komfort rozmowy z psychologiem jest szczególnie ważny bowiem spełnia on kluczową rolę w dotarciu do źródeł problemu i jego rozwiązaniu.

 

 

Komputer do konsultacji on-line z psychologiem z Zielonej Góry

 

Mając na uwadze powyższe czynniki, oprócz przyjęć w gabniecie stacjonarnym w Zielonej Górze, chciałabym po ukończeniu studiów oferować także internetową formę pomocy.